Informácie o knihe "Von Pressburg nach Salzburg" v slovenskom jazyku

Popis knihy "Von Pressburg nach Salzburg" (Z Bratislavy do Salzburgu):
Štvrťstoročie po páde železnej opony a 20 rokov po vstupe Rakúska do Európskej únie sa vydáva kozmopolita zo Salzburgu Robert Hofrichter a jeho slovenský synovec Peter Janoviček po stopách dôležitých dejinných zvratov strednej Európy.
Z Bratislavy do Mozartovho mesta! Vychutnajte si rozhovory s Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a Friedrichom Gottasom, ktorí dodávajú knihe vtip ako aj osobné spomienky na tejto nostalgickej ceste po krajinách a mestách bývalej monarchie.
Stretneme sa so slovenským ľudovým hrdinom Jurajom Jánošíkom a opernou divou Editou Gruberovou, dočítame sa o Keltoch, Rimanoch a Adolfovi Hitlerovi, o Balkáne a Oriente, ktoré podľa kniežaťa Metternicha začínajú za Viedňou.

Autori sa vo svojej knihe venujú napríklad aj otázke, koľko pradedov má každý z nás alebo akej národnosti bol svokor Richarda Wagnera. Zoznámime sa so židovským rabínom Chatamom Soferom a tiež s najvýznamnejším salzburským rodákom, ktorý cestoval do Bratislavy a jeho otec sa sťažoval na zlé cesty v Hornom Uhorsku.

Robert Hofrichter a Peter Janoviček sa knihou "Von Pressburg nach Salzburg" snažia zblížiť susedské národy v strednej Európe, najmä Slovákov a Rakúšanov a naučiť ich niečo o sebe navzájom. Smutným faktom je, že Rakúšania toho o svojom východnom susedovi prlíliš nevedia, preto autori svojím čitateľom ponúkajú napínavé príbehy z dejín ich rodného mesta. Vďaka spolupráci so združením Bratislavské rožky je kniha obohatená nielen o príbehy, ale aj hodnotné dobové obrázky a fotografie Bratislavy, ktoré z nej robia cenný zdroj poznania dejín hlavného mesta Slovenska.

Podrobnosti o knihe:
Vydavateľstvo: Styria Premium, Wien
Počet strán: 208
Väzba: pevná
Rozmer: 19,5 x 27,5 cm
Jazyk: nemecký
ISBN: 978-3-222-13476-0
Rok vydania: 2014
Cena: € 29,99

Info o autoroch:
Robert Hofrichter:
Narodený v roku 1957 v Bratislave.
Vyštudovaný biológ.
Cestovateľ, sprievodca, novinár, knižný autor a fotograf.
Od roku 1981 žije v Salzburgu.

Peter Janoviček:
Narodený v roku 1982 v Bratislave.
Vyštudovaný knihovník. Pracuje v Univerzitnej knižnici v Bratislave a zaujíma sa o dejiny svojho rodného mesta.

Kde kúpiť knihu "Von Pressburg nach Salzburg"?
Knihu si možno kúpiť vo všetkých dobrých rakúskych kníhkupectvách (pozor, sieť Libro knihu nepredáva), alebo si ju objednať cez internetové obchody ako Amazon.de, Weltbild.de, alebo BookDepository.com (poštovné zadarmo).
Knihu je možné zakúpiť aj priamo od autorov (prosím kontaktujte ich cez email).

Sledujte nás aj na Facebooku!

Ohľadom informácií pre médiá, možností prezentácií na Slovensku, alebo možnosti vydania knihy v slovenskom jazyku prosím kontaktuje autorov na ich emailovej adrese.