Termíny

2019:

Prezentácia spojená s krstom knihy "Z Prešporku do Soľnohradu"

15. január 2019 (utorok), 18.00 hod.,
Rakúske kultúrne fórum, Hodžovo námestie 1/A, 811 03 Bratislava"Z Prešporku do Soľnohradu - Strednou Európou proti prúdu času", je slovenským prekladom rakúskej publikácie "Von Pressburg nach Salzburg", ktorá bola v Rakúskom kultúrnom fóre úspešne uvedená v januári 2015. Kniha teraz vychádza v prepracovanom a doplnenom slovenskom vydaní vo vydavateľstve Slovart.
Autori Dr. Robert Hofrichter zo Salzburgu a jeho bratislavský synovec Peter Janoviček približujú čitateľsky príťažlivou formou dejiny Bratislavy a oblasti bývalého Rakúsko-Uhorska na území medzi Bratislavou a Salzburgom. Autori chcú prispieť k lepšiemu spoznaniu nášho západného suseda a zároveň zdôrazňujú nezmyselnosť nacionalizmu ako prekonanej ideológie, ktorá v minulosti strednej Európe nepriniesla nič dobré. Text bohato ilustrovanej knihy s úvodom Magdy Vášáryovej dopĺňajú rozhovory s osobnosťami regiónu strednej Európy Karlom Schwarzenbergom, Barbarou Coudenhove-Kalergi, Milanom Lasicom, Fedorom Gálom a prof. Friedrichom Gottasom.

Knižná prezentácia sa uskutoční formou pódiovej diskusie autorov s veľvyslancom Rakúskej republiky na Slovensku, J. E. Helfriedom Carlom, pani Magdou Vášáryovou a pánom Dr. Petrom Salnerom.


Pokiaľ máte záujem o prezentáciu našej knihy vo Vašej inštitúcií - škole, knižnici, alebo v kníhkupectve, neváhajte kontaktovať autorov cez email:  pressburg.salzburg@gmail.com.